A A A

II Synod Archidiecezji Katowickiej

1.01.2017 postanowienia Synodu weszły w życie...
przeczytaj uchwały!

[dostępne tutaj]

Członkowie Synodu - lista

Członkowie II Synodu Archidiecezji Katowickiej w porządku wskazanym przez Zarządzenie o wezwanych na Synod.
[uwaga: niektóre osoby są członkami Synodu z kilku tytułów, ze względu na pełnione funkcje; na poniższej liście występują jednak tylko raz]
 
I. Uczestnikami sesji plenarnych są osoby wymienione w kan. 463, § 1, punkty 1, 2, 3, 4, 6, 7 Kodeksu Prawa Kanonicznego:
  1. abp Wiktor Skworc
  2. bp Marek Szkudło (również przewodniczący Komisji ds. Duchowieństwa)
  3. bp Adam Wodarczyk (również przewodniczący Komisji ds. Duszpasterstwa Ogólnego)
  4. ks. Adam Pawlaszczyk, Wikariusz Sądowy (również przewodniczący Zespołu Legislacyjnego)
  5. ks. Grzegorz Wita, wikariusz biskupi ds. misji (również przewodniczący Komisji ds. Misji)
  6. ks. Marceli Cogiel, Kapituła Katedralna
  7. ks. Izydor Harazin, Kapituła Katedralna
  8. ks. Zbigniew Kocoń, Kapituła Katedralna
  9. ks. Florian Ludziarczyk, Kapituła Katedralna
  10. ks. Alfred Wloka, Kapituła Katedralna
  11. ks. Benedykt Woźnica, Kapituła Katedralna
  12. ks. Henryk Zganiacz, Kapituła Katedralna
  13. ks. Rudolf Brom, Rada Kapłańska
  14. ks. Roman Chromy, Rada Kapłańska
  15. ks. Leszek Czernecki, Rada Kapłańska
  16. ks. Zenon Drożdż, Rada Kapłańska
  17. ks. Bernard Halemba, Rada Kapłańska
  18. ks. Jarosław Międzybrodzki, Rada Kapłańska
  19. ks. Edward Nalepa, Rada Kapłańska
  20. ks. Marek Noras, Rada Kapłańska
  21. ks. Jarosław Ogrodniczak, Rada Kapłańska
  22. ks. Grzegorz Olszowski, Rada Kapłańska
  23. ks. Adam Pukocz, Rada Kapłańska
  24. ks. Bernard Rak, Rada Kapłańska
  25. ks. Henryk Roman Skorupa, Rada Kapłańska
  26. ks. Jan Smolec, Rada Kapłańska
  27. ks. Marek Spyra, Rada Kapłańska
  28. ks. Grzegorz Śmieciński, Rada Kapłańska
  29. ks. Jacek Wojciech, Rada Kapłańska
  30. o. Krzysztof Wolnik OMI, Rada Kapłańska
  31. ks. Marek Panek, rektor WŚSD (również przewodniczący Komisji ds. Powołań i Formacji do Prezbiteratu)
  32. ks. Janusz Badura, dziekan dekanatu Wodzisław Śląski
  33. ks. Eugeniusz Błaszczyk, dziekan dekanatu Chorzów
  34. ks. Grzegorz Borg, dziekan dekanatu Świętochłowice
  35. ks. Zdzisław Brzezinka, dziekan dekanatu Katowice Piotrowice
  36. ks. Adam Brzyszkowski, dziekan dekanatu Ruda Śląska
  37. ks. Krystian Bujak, dziekan dekanatu Siemianowice
  38. ks. Krystian Helbik, dziekan dekanatu Golejów
  39. ks. Stanisław Gańczorz, dziekan dekanatu Żory
  40. ks. Mirosław Godziek, dziekan dekanatu Mikołów
  41. ks. Krystian Janko, dziekan dekanatu Pszczyna
  42. ks. Eugeniusz Mura, dziekan dekanatu Lędziny
  43. ks. Henryk Kafka, dziekan dekanatu Miedźna
  44. ks. Jerzy Kiecka, dziekan dekanatu Orzesze
  45. ks. Marek Kirszniok, dziekan dekanatu Pogrzebień
  46. ks. Stanisław Kołodziej, dziekan dekanatu Niedobczyce
  47. ks. Henryk Krawczyk, dziekan dekanatu Pawłowice Śląskie
  48. ks. Grzegorz Kusze, dziekan dekanatu Knurów
  49. ks. Janusz Kwapiszewski, dziekan dekanatu Bieruń
  50. ks. Jerzy Lisczyk, dziekan dekanatu Kochłowice
  51. ks. Piotr Machoń, dziekan dekanatu Chorzów Batory
  52. ks. Karol Matera, dziekan dekanatu Suszec
  53. ks. Damian Wojtyczka, dziekan dekanatu Piekary Śląskie
  54. ks. Andrzej Noras, dziekan dekanatu Katowice – Bogucice
  55. ks. Konrad Opitek, dziekan dekanatu Pszów
  56. ks. Rafał Październiok, dziekan dekanatu Łaziska
  57. ks. Rafał Ryszka, dziekan dekanatu Mysłowice
  58. ks. Jerzy Słota, dziekan dekanatu Katowice – Załęże
  59. ks. Józef Sołtys, dziekan dekanatu Tychy Stare
  60. ks. Tadeusz Stachoń, dziekan dekanatu Boguszowice
  61. ks. Andrzej Suchoń, dziekan dekanatu Katowice Śródmieście
  62. ks. Antoni Szczypka, dziekan dekanatu Dębieńsko
  63. ks. Józef Szklorz, dziekan dekanatu Tychy Nowe
  64. ks. Andrzej Szostek, dziekan dekanatu Jastrzębie Górne
  65. ks. Witold Tatarczyk, dziekan dekanatu Gorzyce
  66. ks. Piotr Winkler, dziekan dekanatu Rybnik
  67. ks. Marek Zientek, dziekan dekanatu Jastrzębie-Zdrój.

II. Przedstawiciele duchowieństwa wg kan. 463, § 1, nr 8:
  1. ks. Andrzej Bartoszek, Bieruń
  2. ks. Jerzy Paliński, Boguszowice
  3. ks. Damian Gajdzik, Chorzów
  4. ks. Wojciech Solik, Chorzów
  5. ks. Andrzej Cuber, Chorzów Batory
  6. ks. Krzysztof Fulek, Dębieńsko
  7. ks. Ambroży Kucz, Golejów
  8. ks. Stefan Stebel, Gorzyce
  9. ks. Mariusz Pękała, Jastrzębie Górne
  10. ks. Stefan Wyleżałek, Jastrzębie Górne
  11. ks. Tomasz Marecik, Jastrzębie – Zdrój
  12. ks. Michał Kałuziak, Katowice – Bogucice
  13. ks. Jan Morcinek, Katowice – Bogucice
  14. ks. Marcin Wójcik, Katowice – Panewniki
  15. ks. Jarosław Paszkot, Katowice – Panewniki
  16. ks. Jacek Plech, Katowice – Piotrowice
  17. ks. Andrzej Nowicki, Katowice – Śródmieście
  18. ks. Dawid Ledwoń, Katowice – Załęże
  19. ks. Adam Niedziela, Knurów
  20. ks. Piotr Kurzela, Kochłowice
  21. ks. Zbigniew Mizia, Łaziska
  22. ks. Sylwester Suchoń, Miedźna
  23. ks. Dariusz Grodoń, Mikołów
  24. ks. Stanisław Szeja, Mikołów
  25. ks. Andrzej Hnida, Mysłowice
  26. ks. Adam Zdebel, Mysłowice
  27. ks. Zbigniew Folcik, Niedobczyce
  28. ks. Roman Woźniak, Orzesze
  29. ks. Piotr Kuczera, Pawłowice Śląskie
  30. ks. Tomasz Rafalski, Piekary Śląskie
  31. ks. Jan Włosek, Pogrzebień
  32. ks. Kazimierz Sobol, Pszczyna
  33. ks. Grzegorz Stephan, Pszczyna
  34. ks. Bogusław Okienko, Pszów
  35. ks. Franciszek Radwański, Rybnik
  36. ks. Eugeniusz Kurpas, Siemianowice Śląskie
  37. ks. Tomasz Kasperowicz, Siemianowice Śląskie
  38. ks. Jacek Moroń, Świętochłowice
  39. ks. Michał Psiuk, Tychy Nowe
  40. ks. Rafał Woźnica, Tychy Nowe
  41. ks. Janusz Lasok, Tychy Stare
  42. ks. Adam Wycisk, Tychy Stare
  43. ks. Dawid Maślanka, Wodzisław Śląski
  44. ks. Krzysztof Lala, Żory
  45. ks. Kazimierz Musioł, Żory.

III. Dwóch przedstawicieli księży emerytów:
  1. ks. Henryk Jonczyk
  2. ks. Stanisław Puchała.
 
IV. Dwóch przedstawicieli księży pracowników naukowych i dydaktycznych inkardynowanych w diecezji, wychowawców Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego oraz świeckich pracowników naukowych i dydaktycznych Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego:
  1. ks. Antoni Bartoszek
  2. ks. Andrzej Pastwa.

V. Wierni świeccy w liczbie odpowiadającej liczbie dekanatów:
  1. p. Celina Antczak, parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tychach
  2. p. Magdalena Biolik, parafia Jadwigi Śląskiej w Tychach
  3. p. Feliks Biskup, parafia Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym
  4. p. Marta Borowska, parafia św. Pawła w Rudzie Śląskiej
  5. p. Tomasz Buchalik, parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku
  6. p. Arkadiusz Buchenfeld, parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich
  7. p. Dorota Chrobaszczyk, parafia św. Krzysztofa w Tychach
  8. p. Marcin Chroszcz, parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku
  9. p. Wiesława Dejas, parafia Trójcy Przenajświętszej w Katowicach Kostuchnie
  10. p. Jan Gajda, parafia św. Barbary i św. Józefa w Jastrzębiu-Zdroju
  11. p. Jerzy Grabiański, parafia św. Józefa w Chorzowie
  12. p. Katarzyna Gretka, parafia św. Barbary w Bieruniu
  13. p. Grzegorz Janikowski, parafia św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie
  14. p. Bogusława Jureczko, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pszowie – Krzyżkowicach
  15. p. Tadeusz Kałusowski, parafia Niepokalanego Serca Maryi w Kokoszycach
  16. p. Tomasz Kandzia, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko w Katowicach Piotrowicach
  17. p. Gabriela Kolny, parafia św. św. ap. Piotra i Pawła w Lędzinach
  18. p. Katarzyna Krupa, parafia św. Antoniego Padewskiego w Rybniku
  19. p. Franciszek Kucharczak, parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego w Rybniku – Kamieniu
  20. p. Mirabella Luszawska, parafia św. Wawrzyńca w Mikołowie
  21. p. Mirosław Marcol, parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Gierałtowicach
  22. p. Krzysztof Masztalski, Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej
  23. p. Bogusław Meiksner, parafia św. św. Wawrzyńca i Antoniego w Rudzie Śląskiej
  24. p. Wanda Moor, parafia bł. Karoliny Kózkówny w Tychach
  25. p. Grzegorz Olszewski, parafia św. Pawła w Rudzie Śląskiej
  26. p. Przemysław Paszek, parafia św. Józefa w Katowicach
  27. p. Weronika Pawłowicz, parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach Brynowie
  28. p. Małgorzata Piechoczek, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym
  29. p. Katarzyna Pielorz, parafia Krzyża Świętego w Mysłowicach
  30. p. Maciej Sablik, parafia Chrystusa Króla w Katowicach
  31. p. Iwona Sawicka, parafia św. Franciszka i św. Klary w Tychach
  32. p. Stanisław Sitek, parafia Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej
  33. p. Piotr Sobota, parafia św. Wojciecha w Mikołowie
  34. p. Karol Szczupakowski, parafia Matki Boskiej Bolesnej w Mysłowicach – Brzęczkowicach.
  35. p. Gabriela Szulik, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku
  36. p. Beata Warot, parafia Św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie
  37. p. Tomasz Żyrek, parafia Opatrzności Bożej w Katowicach Zawodziu.
 
VI. Przedstawiciele wspólnot życia konsekrowanego:
  1. ks. Tadeusz Augustyn, Towarzystwo św. Franciszka Salezego
  2. s. M. Demetria Hadamik, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej
  3. s. M. Joanna Handerska, Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi od Niepokalanej Bogarodzicy Dziewicy Maryi
  4. o. Teodor Jochem, Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
  5. s. M. Aleksandra Leki, Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety
  6. ks. Jan Lubszczyk, Towarzystwo Boskiego Zbawiciela
  7. s. M. Paulina Łuba, Zgromadzenie Sióstr św. Karola Boromeusza (również przewodnicząca Komisji ds. Życia Konsekrowanego)
  8. o. Emil Pacławski, Zakon Braci Mniejszych
  9. s. M. Cypriana Przegędza, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej
  10. o. Alan Rusek, Zakon Braci Mniejszych
  11. o. Serafin Sputek, Zakon Braci Mniejszych
  12. m. M. Ezechiela Ściskała, Zgromadzenie Sióstr św. Karola Boromeusza.
 
VII. Pozostali członkowie Komisji Głównej:
  1. ks. Łukasz Gaweł
  2. ks. Grzegorz Strzelczyk (również sekretarz Zespołu Teologicznego).

VIII. Przewodniczący, sekretarz i ewentualnie jeszcze jeden członek komisji synodalnych:
  1. ks. Henryk Olszar, sekretarz Komisji ds. Duchowieństwa
  2. ks. Paweł Til, sekretarz Komisji ds. Powołań i Formacji do Prezbiteratu
  3. p. Aleksander Bańka, przewodniczący Komisji ds. Świeckich
  4. p. Michał Węgrzyn, sekretarz Komisji ds. Świeckich
  5. p. Katarzyna Konieczny, sekretarz Komisji ds. Duszpasterstwa Ogólnego
  6. ks. Krzysztof Biela, przewodniczący Podkomisji ds. Nowej Ewangelizacji
  7. p. Krzysztof Abucewicz, sekretarz Podkomisji ds. Nowej Ewangelizacji
  8. ks. Marian Wandrasz, przewodniczący Komisji ds. Duszpasterstwa Rodzin
  9. p. Agnieszka Witek, sekretarz Komisji ds. Duszpasterstwa Rodzin
  10. ks. Grzegorz Polok, przewodniczący Komisji ds. Duszpasterstwa Młodzieży
  11. ks. Marcin Wierzbicki, sekretarz Komisji ds. Duszpasterstwa Młodzieży
  12. ks. Robert Kaczmarek, członek Komisji ds. Duszpasterstwa Młodzieży
  13. p. Elżbieta Kranz, sekretarz Komisji ds. Misji
  14. ks. Teodor Suchoń, członek Komisji ds. Misji
  15. ks. Roman Buchta, przewodniczący Komisji ds. Katechezy i Wychowania Katolickiego
  16. p. Ewa Porada, sekretarz Komisji ds. Katechezy i Wychowania Katolickiego
  17. ks. Leszek Szewczyk, przewodniczący Komisji ds. Duszpasterstwa Liturgicznego
  18. ks. Sebastian Kreczmański, sekretarz Komisji ds. Duszpasterstwa Liturgicznego
  19. ks. Bartłomiej Kuźnik, przewodniczący Podkomisji ds. Głoszenia Słowa Bożego
  20. p. Andrzej Macura, sekretarz Podkomisji ds. Głoszenia Słowa Bożego
  21. ks. Tomasz Nowak, przewodniczący Komisji ds. Posługi Charytatywnej
  22. p. Krzysztof Siudziński, sekretarz Komisji ds. Posługi Charytatywnej
  23. p. Bogumiła Kopczyk, członkini Komisji ds. Posługi Charytatywnej
  24. ks. Arkadiusz Wuwer, przewodniczący Komisji ds. Społecznych
  25. ks. Bogdan Michalski, sekretarz Komisji ds. Społecznych
  26. p. Wojciech Świątkiewicz, członek Komisji ds. Społecznych
  27. ks. Leszek Makówka, przewodniczący Komisji ds. Kultury
  28. p. Michał Góra, sekretarz Komisji ds. Kultury
  29. p. Dominika Szczawińska-Ziemba, przewodnicząca Podkomisji ds. Mediów
  30. p. Piotr Pindur, członek Podkomisji ds. Mediów
  31. ks. Jerzy Myszor, przewodniczący Komisji ds. Dziedzictwa Kościoła Katowickiego
  32. p. Halina Dudała, sekretarz Komisji ds. Dziedzictwa Kościoła Katowickiego
  33. s. Piotra Stawska SCB, sekretarz Komisji ds. Życia Konsekrowanego
  34. ks. Damian Suszka, przewodniczący Komisji ds. Ekonomicznych
  35. ks. Adam Kiedrzyn, sekretarz Komisji ds. Ekonomicznych
  36. ks. Bogusław Płonka, przewodniczący Komisji ds. Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego
  37. ks. Adam Palion, sekretarz Komisji ds. Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego
  38. p. Adam Chrobok, członek Komisji ds. Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego.
 
IX. Przewodniczący, sekretarz i ewentualnie jeszcze jeden członek Zespołu Teologicznego i Zespołu Legislacyjnego:
  1. ks. Mariusz Auguścik, sekretarz Zespołu Legislacyjnego
  2. p. Anna Kosobudzka, członkini Zespołu Legislacyjnego
  3. ks. Jacek Kempa, przewodniczący Zespołu Teologicznego.

X. Osoby powołane przez Arcybiskupa katowickiego:
  1. p. Andrzej Bielski, Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
  2. p. Józef Biolik, nadzwyczajny szafarz Komunii św.
  3. ks. Jacek Błaszczok
  4. ks. Krzysztof Brachmański, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
  5. p. Tadeusz Cieślik, nadzwyczajny szafarz Komunii św.
  6. p. Wioleta Czesak, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
  7. p. Maria Czernisz, katechetka
  8. p. Andrzej Dawidowski, Klub Inteligencji Katolickiej
  9. ks. Marek Gancarczyk
  10. p. Julian Gembalski
  11. p. Dominika Kaczmarek, Ruch Dzieci Maryi
  12. p. Mateusz Kozielski, alumn WŚSD
  13. p. Tatiana Kwiatkowska, Ruch Światło-Życie
  14. ks. Artur Malina
  15. ks. Ryszard Nowak, Ruch Światło-Życie
  16. p. Marian Sadecki, Stowarzyszenie Rodzin Archidiecezji Katolickiej
  17. ks. Ryszard Skowronek
  18. p. Bronisława Skrzypek, Żywy Różaniec
  19. p. Jerzy Staszak, Droga Neokatechumenalna
  20. . Kamil Skowroński, Liturgiczna Służba Ołtarza
  21. p. Elżbieta Tkocz, katechetka
  22. ks. Cezariusz Wala, Liturgiczna Służba Ołtarza.
Zobacz również
 
Kalendarz
...
...
cms: Wdesk | projekt: Wiesław Gdowicz, Anna Kopaczewska, Marta Więckowska | Polityka Cookies
^
Zamknij
Ten serwis, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. | Polityka Cookies